5 найвпливовіших жінок світу за 2023 рік

57
просмотр(ов)

Rate this post

1. Олена Зеленська

Олена Володимирівна Зеленська — українська сценаристка, авторка студії «Квартал 95», перша леді України з 20 травня 2019 року.

  • У грудні 2019 року на третьому Українському жіночому конгресі Зеленська ініціювала приєднання України до міжнародної ініціативи G7 з гендерної рівності — «Партнерство Біарриц», у вересні 2020 року Україна отримала статус учасниці.
  • 13 січня 2020 включена до складу ради Мистецького арсеналу, яку очолив міністр культури Бородянський.
  • 6 травня 2020 року Зеленська ініціювала розмову з українцями про безбар’єрність. Партнерами проєкту виступили Міністерство цифрової трансформації та Міністерство соціальної політики України.
  • 1 червня 2020 року Зеленська та ЮНІСЕФ в Україні підписали Меморандум про взаєморозуміння.
  • У червні 2020 року стартувала ініціатива Зеленської з впровадження україномовних аудіогідів у найбільших музеях світу.
  • 2 грудня 2020 року було оголошено, що в межах «Без бар’єрів» Міністерство цифрової трансформації та ПРООН в Україні створять зручний каталог послуг для вразливих груп населення. Каталог буде розміщено на державному порталі «Дія» в окремому розділі «Дія. Без бар’єрів».
  • У квітні 2021 року Зеленська ініціювала створення Ради безбар’єрності.
  • 23 серпня 2021 року за ініціативою Зеленської відбувся Київський саміт перших леді та джентльменів.
  • 16 вересня 2021 року Зеленська взяла участь в п’ятому Українському жіночому конгресі.

2. Грета Тунберг

Грета Тунберг – шведська активістка зі зміни клімату, яка здобула світову популярність своїми промовами та акціями. Вона впливає на свідомість громадськості та політичних лідерів, ставлячи питання екологічної кризи на перший план. Грета Тунберг була номінована на Нобелівську премію миру та отримала численні визнання за свою роботу.

3. Камала Харріс

Камала Харріс – це американська політична діячка, яка стала першою жінкою-віце-президентом Сполучених Штатів Америки. Як афроамериканка та дочка іммігрантів, вона втілює прогресивність та різноманітність в політиці. Камала Харріс має значний вплив на політичний ландшафт США та весь світ.

4. Анджела Меркель

Анджела Меркель – німецька політик, яка протягом 16 років була канцлером Німеччини. Вона відома своїм прихильним до зеленої енергетики та міграційної політики, а також своїм лідерством у Європейському союзі. Анджела Меркель впливає на глобальну політику та є однією з найвпливовіших жінок світу.

5. Жаклін Вонг

Жаклін Вонг – генеральний директор компанії “Айбісонт”, яка є однією з найбільших технологічних компаній у світі. Вона відома своїм лідерством у сфері штучного інтелекту та розробки програмного забезпечення. Жаклін Вонг впливає на інновації та розвиток технологій, що мають значний вплив на суспільство.

Ці п’ять жінок представляють різні сфери діяльності та впливають на світову політику, екологію та бізнес. Вони є прикладом успішних жінок, які змінюють світ своїми ідеями та діями. Їхній вплив важливий для розбудови справедливого та стабільного суспільства, а їхні досягнення інспірують мільйони людей по всьому світу.