Спільна користь вітамінів D і K для серцево-судинної системи

112
просмотр(ов)

5/5 - (1 vote)

Вітаміни D і K – це невід’ємні елементи здорового способу життя. Вони відіграють важливу роль у підтримці функціонування нашої серцево-судинної системи. Тоді як багато хто з нас знає про користь цих вітамінів для кісток та імунної системи, мало хто усвідомлює, що вони також сприяють оптимальному стану серця і судин. Давайте заглибимося в цю тему і дізнаємося більше про вплив вітамінів D і K на наш найголовніший “перекачувальний” пристрій – серце!

vitamin D KЩо таке вітаміни D і K?

Вітаміни D і K – це життєво важливі елементи, які виконують низку функцій у нашому організмі. Вітамін D належить до групи жиророзчинних речовин і має кілька форм (D2 і D3), але його основне джерело – сонячне світло. Інші продукти, такі як олія риб’ячої печінки, яєчні жовтки та деякі молочні продукти, також містять цей вітамін.

Вітамін K також є жиророзчинною речовиною. Існують дві основні форми: K1 (філохінон) і K2 (менакінон). Вітамін К1 виявляється переважно в зелених листових овочах, а К2 можна знайти в більш ферментованих продуктах, наприклад, ферментованому соєвому соусі або деяких видах сиру.

Обидва ці вітаміни відіграють роль активації різних біохімічних процесів. Вітамін D допомагає засвоювати кальцій з їжі для підтримання здорової структури кісток і зубів. Однак його роль не обмежується лише цим – він також впливає на імунну систему та циркадний ритм.

Вітамін K необхідний для процесу загоєння ран, отримання кісткової тканини, використовується також для регуляції рівня двоокису вуглецю (CO2) у крові.

Причини дефіциту вітамінів в організмі D і K

Вітаміни D і K є важливими елементами для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Однак, деякі люди страждають від дефіциту цих вітамінів у своєму організмі. Кілька факторів можуть сприяти виникненню такого дефіциту.

Перша причина – недостатнє надходження цих вітамінів з їжею. У нашому метушливому повсякденному житті, ми часто забуваємо про правильне харчування і вживаємо більше обробленої їжі, яка не містить достатньої кількості цих речовин.

Крім того, іншим фактором може бути нестача сонячного випромінювання або використання захисних кремів із SPF-фактором. Адже перше джерело вітаміну D – це сонце! Саме за його участі відбуваються процеси формування цього важливого компонента.

Також слід зазначити, що низка захворювань або станів можуть спричиняти порушення всмоктування цих речовин організмом. До них належать захворювання печінки або шлунково-кишкового тракту, а також деякі хронічні захворювання, такі як цукровий діабет.

Захворювання серцево-судинної системи через брак в організмі D і K

Захворювання серцево-судинної системи є однією з головних причин смертності в усьому світі. Вони виникають через різні чинники, включно з поганим харчуванням, нестачею фізичної активності та порушенням обміну речовин. Але що якщо я скажу вам, що дефіцит двох основних вітамінів – D і К – також може сприяти розвитку цих захворювань?

Дійсно, нестача цих вітамінів може мати серйозні наслідки для здоров’я серця і судин. Вітамін Д відіграє ключову роль у підтримці кальцію і фосфору на оптимальному рівні, що допомагає запобігти відкладенню кальцієвих набряків на стінках артерій. Це дуже важливо, оскільки відкладення на стінках артерій можуть призвести до утворення тромбів або атеросклерозу.

Своєю чергою, вітамін К відіграє вирішальну роль під час згущення крові та контролю за її коагуляцією. Брак цього вітаміну може призвести до підвищення ризику кровотеч і утворення тромбів, що призводить до серцево-судинних захворювань.

Загалом, для профілактики захворювань серцево-судинної системи необхідно приділяти особливу увагу профілю D і K.

Користь вітамінів D і K для серцево-судинної системи

Вітаміни D і K відіграють важливу роль у підтримці здоров’я серцево-судинної системи. Вони допомагають зміцнити стінки кровоносних судин, контролювати тиск і запобігати розвитку серцево-судинних захворювань.

Вітамін D сприяє абсорбції кальцію, що є ключовим фактором для здорових кісток. Але його позитивний вплив на серцево-судинну систему також необхідно відзначити. Дослідження показали, що низький рівень вітаміну D пов’язаний із підвищенням ризику розвитку артеріальної гіпертонії, атеросклерозу та інфаркту міокарда. Дорослим рекомендується щоденне споживання 600-800 МО (міжнародних одиниць) цього вітаміну.

Один з основних функціональних проявів вітаміну K – це його здатність активувати білки згортання крові. Без достатньої кількості цього вітаміну організм може бути схильним до утворення тромбів і жорсткості артерій. Крім того, вітамін K також може запобігати дисліпідемії. Для дорослих рекомендуються 90-120 МО цього вітаміну щодня.

Рекомендовані профілактичні дозування вітамінів D і K

Рекомендовані профілактичні дозування вітамінів D і K можуть значно сприяти здоров’ю серцево-судинної системи. Для дорослих рекомендується вживати близько 1000-2000 МО (міжнародних одиниць) вітаміну D на день, а також приблизно 90 мкг (мікрограм) вітаміну K. Однак зверніть увагу, що ці дозування можуть різнитися для конкретних випадків і вимагати індивідуального підходу.

Важливо пам’ятати, що перед початком прийому будь-яких добавок або змінами раціону харчування завжди слід проконсультуватися з кваліфікованим лікарем або дієтологом. Тільки вони зможуть визначити оптимальне дозування і тривалість прийому цих вітамінів, ґрунтуючись на вашій загальній фізичній формі, стані здоров’я та інших індивідуальних факторах.

Отже, не забувайте про значущість правильного балансу харчування і наділіть свою серцево-судинну систему корисними властивостями вітамінів D і K. Проявляйте розумність і дотримуйтеся рекомендацій свого лікаря.