30 серпня: яке сьогодні свято?

63
просмотр(ов)

5/5 - (8 votes)

30 серпня 2023 року відзначають іменини: Олексій, Дмитро, Ілля, Мирон, Павло, Уляна, Пилип.

30 серпня відзначають Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. (International Day of the Victims of Enforced Disappearances)

У 2010 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 серпня Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень. У своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН висловила серйозну стурбованість глобальним зростанням кількості насильницьких зникнень. До цієї категорії належать арешти, затримання та викрадення.

На думку Генеральної Асамблеї  ООН, насильницькі зникнення стали частиною стратегії створення атмосфери страху  іперетворилися на глобальну проблему. Раніше такі випадки асоціювалися з диктаторськими режимами, але сьогодні вони трапляються в найрізноманітніших ситуаціях, зокрема, під час громадянських воєн, як засіб політичного придушення опозиційних груп.

День народження електричного пилосмока

Х’юберт Бут 30 серпня 1901 року запатентував першу у світі техніку з всмоктування пилу та бруду – електричний пилосос. Цього ж дня він зареєстрував компанію з чищення меблів та килимів від забруднень – British Vacuum Cleaner Company.

Православна церква вшановує пам’ять святого Мирона

Християни 30 серпня згадують чудотворця Мирона. Іноді Миронов день називають Вдовиної допомоги, бо чесний народ у цей день приходив на допомогу вдовам, сиротам та знедоленим. У Миронов день не можна було лаятись із близькими та обтяжувати себе рутинною роботою. Також заборонялося піднімати будь-які речі з перехресть.

День перемоги в Туреччині, в Італії – Венеціанський міжнародний кінофестиваль, Томатина в Іспанії.