Синдром Гійєна-Барре. Богдана Буше паралізовує

93
просмотр(ов)

Rate this post

У відомого українського телеведучого Богдана Шелудяка (Буше)виявили рідкісне захворювання

“Вчора мені підтвердили діагноз «синдром Гійєна-Барре». У більшості випадків він виліковний, але поки мій імунітет вбиває мою нервову систему, поступово мене паралізуючи. Так, я теж в а*уї, бо випадок 1/100.000, а це зайвий раз доказує, що я ще той везунчик, несіть лотерейний квиток✊🏻😂”- написав Буше на своїй сторінці в Instagram. 

У  ведучого програми “Хто зверху” встановили рідкісний діагноз “синдром Гійєна-Барре”. Що ми знаємо про цю хворобу?

Синдром Гійєна-Барре: причини, симптоми та лікування.

Синдром Гійєна-Барре – це рідкісне нейрологічне захворювання, яке може виникнути внаслідок автоімунної відповіді організму. Основна причина цього синдрому – атака імунної системи на периферичні нервові клітини. Це може статися після інфекції чи запалення, коли імунна система помилково починає нападати на власні клітини.

Патогенез синдрому Гійєна-Барре пов’язаний із пошкодженням мієліну – захисної оболонки нервових волокон. Пошкодження мієліну призводить до зверансталтунгу комбухніческой провідності нервових імпульсів і появі характерних симптомів, таких як слабкість м’язів, втрата чутливості і параліч.

Важливо, що точна етіологія та патогенез синдрому Гійєна-Барре до кінця не вивчені. Але завдяки останнім дослідженням вчені наближаються до глибшого розуміння цього захворювання та розробляють нові методи його лікування.

Класифікація

За клінічною картиною виділяються кілька типів синдрому Гійєна-Барре, таких як гострий інфекційний полірадикулоневрит, міллер-фішерський варіант (самий такий у Буші) та інші. Кожен тип має свою специфічність прояви симптомів та потребує індивідуального підходу до лікування.

Симптоми синдрому Гійєна-Барре

Симптоми синдрому Гійєна-Барре можуть бути різноманітними і залежать від того, який нервовий шлях був уражений. Однак найбільш типові симптоми включають слабкість і оніміння в кінцівках, особливо в ногах. Поступово ця слабкість може поширюватися вище по тілу, торкаючись м’язів рук та дихальної системи.

Крім того, у пацієнтів часто виникає втрата координації рухів та проблеми зі згладжуванням м’язових рухів. Також можуть проявлятися болі або оніміння в ділянці спини або шийного відділу хребта. У поодиноких випадках можливі проблеми з функцією органів життєзабезпечення, такі як серце або легені. Кожен випадок є індивідуальним, тому необхідно звернутися до лікаря для точної діагностики та лікування даного синдрому.

Діагностика синдрому Гійєна-Барре

Діагностика синдрому Гійєна-Барре є важливим етапом для правильного лікування та управління цим станом. Лікар може почати з фізичного обстеження пацієнта, оцінюючи його симптоми, рефлекси та рухові навички. Крім того, здійснюються різні лабораторні тести, такі як аналіз крові на визначення рівня антитіл проти вірусів або бактерій, які можуть бути пов’язані із синдромом Гійєна-Барре.

При необхідності проводяться електрофізіологічні дослідження нервово-м’язової системи з метою оцінки функціонального стану м’язів і нервових шляхів. Інший метод діагностики – спінальний пунктат (лумбальна пункція), при якій вимірюють вміст білка в рідині спинномозкового каналу. Ці методи допомагають підтвердити діагноз гуйлен-барре та визначити ступінь його тяжкості без використання складних процедур чи інструментів.

Лікування синдрому Гійєна-Барре

При лікуванні синдрому Гійєна-Барре важливо негайно звернутися до лікаря для отримання професійної допомоги. Зазвичай застосовується комплексний підхід, який включає медикаментозну терапію та фізичну реабілітацію.

У початкових стадіях захворювання пацієнтам часто призначають імуноглобулінотерапію, яка може допомогти прискорити одужання. Також можуть бути використані глюкокортикостероїди для зниження запалення та больових відчуттів. Важливим етапом лікування є фізична терапія, яка допоможе пацієнтам повернутися до повсякденних активностей та зміцнити м’язи.

Важливість реабілітації

Реабілітація відіграє важливу роль у лікуванні синдрому Гійєна-Барре. Після основного медичного лікування пацієнти потребують спеціалізованої підтримки для повного відновлення.

Спочатку фізична терапія та вправи допомагають повернути м’язам силу та гнучкість. Це не тільки допомагає пацієнтам повірити у свою можливість рухатися, а й запобігає ослабленню м’язів через тривалу недостатню активність. Інші види реабілітації, такі як ерготерапія та мовна терапія, можуть бути корисними для відновлення функцій після синдрому Гійєна-Барре.

Всебічна реабілітація є ключовим аспектом успішного протистояння цьому захворюванню. Вона допомагає пацієнтам як повернути втрачені функції, а й навчитися жити самостійно з новою реальністю. Регулярна фізична активність, продовження специфічних вправ навіть після закінчення курсів лікування – все це значно покращує якість життя пацієнтів.

Робота з фізіотерапевтом допомагає відновити м’язовий тонус та координацію рухів. Масаж також відіграє важливу роль у процесі рехабілітації, допомагаючи зміцнити м’язи та підвищити кровообіг. Певні види фізичних вправ можуть бути призначені для підтримки гнучкості та сили м’язів.

Крім того, ерготерапія може використовуватися для розвитку навичок самообслуговування та повсякденних активностей. Позивну майстерність можна тренувати завдяки заняттям по роботі зі спеціальними інструментами.